Warszawskie Targi Sztuki

Rempex

 
 
 
 

 Mapa dojazdu


Archiwum:

 

   8 edycja - 2010 

 

   9 edycja - 2011 

 

 10 edycja - 2012 

 1. Antiquariat Dr. Daša Pahor

  Jakob-Klar-Str. 12
  München

  telefon: 089 27372352
  email:
  www.pahor.de/home

   

  Specialnoscia Antykwariatu Dr. Dasy Pahor sa rzadkie, originalne, starodawne  mapy, grafika dekoracyjna oraz ksiazki  z okresu  od XV do XIX wieku. Siedziba antykwariatu znajduje sie w Monachium, ale mozecie Panstwo takze odwiedzac moje stoisko na wszystkich, najbardziej znaczacych targach antykwarycznych w Londynie, Paryzu, Stuttgarcie, Mediolanie i Mantovie. Zapraszam tez do odwiedzania mojego sklepu internetowego:

  www.pahor.de.

  Na Warszawskich Targach Sztuki chce Panstwu zaprezentowac portrety polskich osobistosci z XVII,XVIII i XIX wieku, a takze mapy i widoki miast Europy i swiata  z okresu od XV do XIX w oraz grafike dekoracyjna.

   

  informacja o ofercie


 2. Modessqe

  ul. Kołodziejska 18a
  Kraków

  telefon: 12 378 98 99
  www.modessqe.com

   

  Modessqe to rzadki i oryginalny na polskim rynku start-up zajmujący się promowaniem artystów malarzy, stojących u progu kariery – główną ideą projektu jest stworzenie im możliwości zarabiania na swojej twórczości. Cel, do którego dążą założyciele Modessqe, to połączenie sztuki, biznesu i prospołecznych idei poprzez formułowanie kolekcji obrazów wartościowych dla prywatnych inwestorów, instytucji bankowych i społeczeństwa.


  I Międzynarodowy Konkurs Malarski Modessqe każdorazowo powołuje do życia unikatowe kolekcje tematyczne według klucza stworzonego wspólnie przez wybitne postaci wielu dyscyplin takich jak: teoria i historia sztuki, ekonomia, media, architektura wnętrz, psychologia, filozofia, socjologia, antropologia, etnologia, etc. Dzięki temu zbiory mają głęboki sens, nie tylko estetyczny a kolejne edycje konkursu to okazja do społecznej debaty nad ważnym tematem. Każdy cykl obrazów jest nie tylko piękną, dobrze umocowaną inwestycją finansową i emocjonalną dla inwestorów oraz instytucji ale również “wartością dodaną” dla całego społeczeństwa.


  W pierwszej edycji konkursu temat został zainspirowany odkryciem w Wielkiej Brytanii grupy YEPPIES (Young Experimenting Perfection Seekers) i sformułowany wspólnie z artystą Dominikiem Lejmanem jako “Perfekcjoniści”. Interdyscyplinarne jury w składzie: artyści i wykładowcy Dominik Lejman i Grzegorz Sztwiertnia, dyrektor białostockiej Galerii Arsenał Monika Szewczyk, londyńska projektantka wnętrz luksusowych hoteli Anita Rosato, dziennikarz Wojciech Orliński, ekonomista prof. Piotr Płoszajski i biznesmen Grzegorz Lewkowicz wyłoniło 3 kolekcje tematyczne (łącznie 26 prac). Z 1350 prac z całego świata jury wybrało następujących autorów:

  Andrejkow Arkadiusz, Balunova Katarina, Bażowska Natalia, Bożek Grzegorz, Chlebek Monika, Kmita Piotr, Kokosiński Bartosz, Korzeniowski Piotr, Kowalska Berenika, Kus Agata, Leahy Paraic, Łączny Jakub, Matyszewski Paweł, Mikas Anita, Nadolle Marta, Patelczyk Łukasz, Sin Oliver, Swacha Seweryn, Ślęczka Sebastian, Tomasik Marta, Trojanowski Artur, Walker Jane.


  Kolekcje były pokazywane na wystawie w Skwerze (Filia centrum Artystycznego Fabryka Trzciny w Warszawie) i będą sprzedawane na aukcji pod koniec roku. Towarzyszy im interdyscyplinarna trzyczęściowa publikacja Modessqe Art Magazine zawierająca katalog wystawy, debatę na temat konkursowy (prof. Maria Poprzęcka, Jan Klata, prof. Jerzy Vetulani, prof. Janusz Majcherek, ks. Jacek WIOSNA Stryczek) oraz wskazówki dotyczące inwestowania w sztukę.

   

  IDEA KONKURSU

  Nasze kolekcje tematyczne formujemy w sposób gwarantujący najwyższy poziom artystyczny obrazów, przy możliwie największym obiektywizmie rekomendacji. Niezależne jury wybiera najlepsze dzieła w oparciu o obiektywną, wieloczynnikową i zdywersyfikowaną ocenę potencjału artystycznego oraz inwestycyjnego dzieła.

  NASZA MISJA

  Społeczeństwu - chcemy ułatwić rozumienie sztuki współczesnej, poprzez układanie tego, co rozproszone, w spójne narracje i wyjście poza hermetyczny język art worldu.

  Inwestującym w sztukę - pragniemy zagwarantować większą pewność podczas zakupu, dzięki niezależnej rekomendacji młodych dzieł przez grono autorytetów z różnych branż.

  Artystom - chcemy dać możliwość połączenia sił w ramach kolekcji niezwykle atrakcyjnych dla rynku w Polsce i za granicą.

  Autorytetom z dziedzin sztuki i nauk humanistycznych - chcemy dać możliwość dialogu na neutralnym gruncie i tworzenia kolekcji, będących znakami czasu.

   

  informacja o ofercie


 3. Galeria Grafiki i Plakatu

  ul. Hoża 40
  Warszawa

  telefon: ( 48 22) 621 40 77 (48 22) 622 43 28
  email:
  www.galeriagrafikiiplakatu.pl

   

  Istnieje od 1976 roku. Początkowo jako Desa, od 1999 r. jako galeria prywatna. Właściciele: Nina Rozwadowska – historyk sztuki, Andrzej Stroka – artysta malarz.

  Działania galerii wytycza od lat jasno określony profil. W kręgu jej zainteresowania znajduje się promocja i prezentacja artystów tworzących w technikach na papierze. W galerii znajdziemy zarówno polską grafikę warsztatową jak i użytkową. Obecnie profil ten został wzbogacony o fotografię (wystawa prac Tomasza Tomaszewskiego, 2004).

  Galeria Grafiki i Plakatu jest organizatorem i współorganizatorem wystaw m.in. towarzyszących Międzynarodowemu Biennale Plakatu w Warszawie, wystaw indywidualnych w BWA na terenie całej Polski, wystaw objazdowych poświęconych polskiej grafice warsztatowej oraz plakatowi. Z jej inicjatywy odbywają się za granicą prezentacje wybranych zjawisk kultury polskiej. Należą do nich prezentacje polskiej szkoły plakatu. Galeria słynie z bogatej kolekcji polskiego plakatu współczesnego i archiwalnego. W jej zbiorach znajdują się tak cenne plakaty jak „Wozzeck” Jana Lenicy (1964) czy „Ostatni etap” Tadeusza Trepkowskiego (1948).

  Od 1976 r. galeria zorganizowała 120 wystaw indywidualnych, 40 tematycznych, kilkadziesiąt zbiorowych. Przede wszystkim prezentowano prace znanych i wybitnych twórców.

  Artyści na stałe współpracujący z galerią wywodzą się z trzech ośrodków akademickich. Są to: ASP w Krakowie, Warszawie oraz w Łodzi. Galeria oferuje prace takich twórców jak: Henryk Tomaszewski, Jan Lenica, Jan Młodożeniec, Waldemar Świerzy, Erna Rosenstein, Franciszek Starowieyski, Teresa Pągowska, Tadeusz Dominik, Jan Tarasin, Jarosław Modzelewski, Edward Dwurnik.

  Galeria prowadzi też działalność edytorską - Andrzej Stroka przygotował albumy poświecone twórczości F. Starowieyskiego, J. Młodożeńca, W. Świerzego.

  Galeria oprócz działalności wystawienniczej i edytorskiej proponuje też usługę związaną z doborem, rozmieszczeniem i zainstalowaniem prac we wskazanym wnętrzu. Jako jedyna posiada własną pracownię ramiarską, na wysokim profesjonalnym poziomie.

  informacja o ofercie


 4. Doradztwo Sztuki Ad-Arte Adam Chełstowski

  ul. Wilcza 55/63 lok.66
  Warszawa

  telefon: 726 404 773
  email:

   

  Ad-Arte to firma, która w nowatorski na rynku polskim sposób, przekłada wiedzę i doświadczenie ekspertów na doradztwo w zakresie rynku sztuki i kolekcjonerstwa.
  Istotą naszej działalności jest pomoc w profesjonalnym tworzeniu kolekcji, merytoryczne opracowanie zbiorów i szeroko pojęta opieka nad dziełami sztuki.
  Współpracujemy z najlepszymi ekspertami, pracowniami konserwatorskimi i zakładami oprawy dzieł sztuki.
  Pomagamy kolekcjonerom w zakupach i sprowadzaniu do kraju dzieł sztuk i obiektów kolekcjonerskich, szczególnie tych związanych z polską kulturą i historią.
  Wykonujemy wyceny i opinie dzieł sztuki i antyków dla osób prywatnych i instytucji.
  Nasz profesjonalizm jest poparty wieloletnim doświadczeniem na aukcyjnym rynku sztuki.

  informacja o ofercie


 5. Galeria Zderzak

  ul. Floriańska 3
  Kraków

  telefon: tel/fax:12 429 67 43
  email:
  zderzak.pl

   

   Galeria powstała w 1985 w Krakowie jako prywatna, niezależna instytucja, działająca poza cenzurą i poza ówczesnymi instytucjami sztuki – zarówno państwowymi, jak i kościelnymi. Celem Galerii było prezentowanie najciekawszych zjawisk w młodej polskiej sztuce – w połowie lat osiemdziesiątych była to fala „powrotu do malarstwa” i sztuka Neue Wilde. 

   

  Od 1989 roku Zderzak działa jako firma handlowa i specjalizuje się w sprzedaży współczesnego malarstwa polskiego. To tutaj debiutowali uznani dziś na świecie artyści z Grupy Ładnie: Wilhelm Sasnal (1999), Marcin Maciejowski (2000), Rafał Bujnowski (2000), a także Joanna Rajkowska, Basia Bańda, Grzegorz Sztwiertnia, Paweł Książek, Monika Szwed i wielu innych młodych artystów.

   

  W latach dziewięćdziesiątych Galeria podjęła istotną pracę z zakresu archeologii kultury. Prezentacje artystów zapomnianych lub niedocenionych przez historię sztuki, a ważnych dla polskiej kultury (Andrzej Wróblewski 1993/4, Jadwiga Maziarska 1994), miały związek z ruchem odzyskiwania pamięci historycznej właściwym dla okresu transformacji.

  W 2010 roku, zakrojonym na szeroką skalę projektem „Powrót Jurrego”, Zderzak przypomniał sylwetkę Jerzego „Jurry” Zielińskiego – legendy warszawskiej sceny artystycznej lat 70., politycznego nonkonformisty i prowokatora, którego obrazy nazwano „znakami drogowymi politycznej egzystencji w PRL”. Galeria wydała obszerną monografię „Jurry. Powrót Artysty”.

  Galeria Zderzak posiada bogatą kolekcję sztuki, która powstaje od 1986 roku, kiedy został nabyty pierwszy obraz - „Nie mówię, nie widzę, nie słyszę” Włodzimierza Pawlaka. Obecnie zbiór liczy kilkaset dzieł sztuki i należy do najcenniejszych prywatnych kolekcji w Polsce.

   

  Zderzak wydaje monografie polskich artystów (m.in. „Andrzej Wróblewski nieznany”, 1993; „Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006”, 2006), katalogi i eseje o sztuce, a także limitowane wydawnictwa kolekcjonerskie. Do dziś odbyło się tutaj 370 wystaw i wydarzeń. Za działalność „podziemną” galeria została uhonorowana nagrodą Ministerstwa Kultury i Sztuki (1990); dwukrotnie uznawana za najciekawszą polską galerię prywatną (ranking „Polityki”).

  informacja o ofercie


 6. telefon: +48 609 096 250
  email:
  www.pawelskurski.com

   

  OMPHALOS 
  Jest starożytnym słowem oznaczającym źródło, miejsce spotkań rozmaitych energii. Grecy nazywali tak wyrocznię w Delfach, używając jako określenia związanego z tym, co ukryte, z tajemnicą życia. Dla nas stał się symbolem, który odnosimy do źródła naszej kultury. Tego, co w niej najistotniejsze i najpiękniejsze. 

  Paweł Skurski
  Założyciel Galerii – jeden z najbardziej wyrazistych polskich malarzy młodego pokolenia. Od początku swojej kariery, którą rozpoczął wystawą w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej, zyskał sobie opinię outsidera. Po łódzkiej Szkole Filmowej i warszawskiej ASP szybko pojawił się na międzynarodowej scenie, gdzie dał się poznać jako artysta o zdecydowanym charakterze i niezwykłej erudycji malarskiej, prezentując swoją sztukę na ponad kilkudziesięciu wystawach indywidualnych od Bergamon Station w Los Angeles, przez St. James w Londynie, po Wystawę Światową w Szanghaju.

  Tematem obrazów Pawła Skurskiego są sytuacje międzyludzkie, myśl, dążąca do uwypuklenia tego, co w człowieku najwspanialsze, co inspiruje do życia i buduje między ludźmi więź. Cechy jego stylu to przejrzystość, precyzja, żywość i elegancja. Znakiem rozpoznawczym zaś, obrazy obfitujące w emblematy estetycznego wyrafinowania. Ta rzadka postawa, prawie nieobecna we współczesnej sztuce, idąca pod prąd brutalnym i obrazoburczym trendom, stawia go w pozycji wyznaczającej dzisiaj nowy, całkowicie świeży szlak. […]

  Opracowano na podstawie: 
  Alexander Veber. La Jola, California 2012

  GALERIA
  Położona jest w centrum Warszawy, w sąsiedztwie Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki, w głębi patio jednego z zabytkowych budynków przy Placu Dąbrowskiego. Wejście do Galerii, od ulicy Jasnej, prowadzi przez oszkloną bramę, która otwiera arkadowy korytarz prowadzący na ozdobiony zielenią dziedziniec. Za wielką rozsuwaną szybą stworzyliśmy tu przestrzeń skomponowaną na podobieństwo teatralnej sceny, w której ekspozycję obrazów i rzeźb prezentujemy w otoczeniu eleganckich mebli i klasycznej biblioteki. 

  Obok obrazów i rzeźb znajdziecie tu Państwo albumy o sztuce, teksty filozoficzne, rozprawy o estetyce i najrozmaitsze utwory muzyczne. Wśród dwóch tysięcy wybranych pozycji, do dyspozycji odwiedzających pozostawiliśmy ponad setkę monografii najwspanialszych malarzy, rzeźbiarzy i architektów, jak również kilkadziesiąt uzupełniających tomów własnoręcznie opracowanych ilustracji, których podstawą stały się sesje w Muzeum Archeologicznym w Atenach, Watykanie czy Metropolitan w Nowym Jorku. 

  Tak pomyślana i wyposażona Galeria jest równocześnie miejscem spotkań, przedstawień i koncertów, stanowiąc swoistego rodzaju klub miłośników rzeczy pięknych.

  informacja o ofercie


 7. Wydawnictwo Orbis Pictus

  ul. Blacharska 8G/3
  Wrocław

  telefon: 505 073 673
  email:
  www.orbispictus.pl/pl

   

  Witamy w Orbis Pictus - świecie Pelplińskich Ksiąg faksymilowych.

   

  Czy wiecie, że w Pelplinie, niewielkim i urokliwym miasteczku, założonym przez cystersów, znajduje się Biblia Gutenberga – pierwsza drukowana księga, której wartość jest nieoceniona?

   

  Niezwykła historia tego miejsca sprawia, że od setek lat powstają tu najbardziej niezwykłe księgi i manuskrypty. Kunszt XIII-wiecznych skrybów odtwarzają pieczołowicie współcześni mistrzowie rękodzieła i sztuki drukarskiej. Owocem ich pasji są Księgi Pelplińskie.

   

  Księgi Pelplińskie to tzw. faksymilia (z łac. fac simile „czyń podobnie”) - wierne kopie manuskryptów, inkunabułów i starodruków, które powstają z niezwykłą precyzją dzięki połączeniu wielowiekowej tradycji introligatorskiej i zdobniczej oraz najnowocześniejszych technik drukarskich. Zespół ekspertów i rzeczoznawców Orbis Pictus nieustannie przeszukuje bezcenne księgozbiory na całym świecie w poszukiwaniu wyjątkowych tytułów. Następnie przy użyciu skomplikowanych procesów poligraficznych, z pomocą naukowców oraz dzięki ogromnej wiedzy i pasji specjalistów różnych dziedzin, powstaje wierna kopia danego dzieła - faksymile. Czcionka, rodzaj papieru, technika druku, sposób oprawy dzieła, znaki wodne, stemple i pieczęcie inwentarzowe, a nawet plamy i zabrudzenia, jakie powstały w ciągu wieków, odwzorowywane są z niezwykłą dokładnością i starannością.

   

  Wartość wybranego tytułu i kunszt wykonania sprawiają, że nasze księgi są niezwykłe. Mówi się, że książki mają duszę - Księgi Pelplińskie mają duszę i serce. Są wiernym odtworzeniem oryginału. Kolekcjonują je nie tylko pasjonaci i bibliofile. Stanowią we współczesnym świecie wyjątkowe inwestycje. Ich wartość podnoszą ściśle limitowane nakłady, które sprawiają, że Księgi Faksymilowe są prawdziwymi cymeliami.

   

  Ten ogólnoświatowy trend kolekcjonerski, swoista moda na gromadzenie faksymiliów, objęły również Polskę. Od wielu lat kolekcjonerzy dzieł sztuki na całym świecie kompletują Księgi Faksymilowe, dając się uwieść echom przeszłości. Na rynku osiągają one znaczne wartości natychmiast po wydaniu. Nieoceniony wpływ na wartość większości z tych dzieł ma również to, że oryginalne egzemplarze są nie tylko bezcenne, ale i praktycznie niedostępne dla czytelnika. Wgląd w nie może mieć jedynie nieliczna grupa badaczy.

   

  Jesteśmy jedynym, tego typu, wydawnictwem na polskim rynku. Oprócz wydawniczej działalności zajmujemy się pośredniczeniem i kompleksową pomocą przy tworzeniu wszelkich rodzaju kopii faksymilowych, począwszy od dokumentów po rękopisy i starodruki. Zajmujemy się także oprawą, starych, zniszczonych, a bardzo często ważnych ksiąg.

  Zapraszamy na stronę internetową www.orbispictus.pl

   

  informacja o ofercie


 8. Wydawnictwo Arkady

  ul. Dobra 28
  Warszawa

  telefon: tel. (+48- 22) 444-86-50 fax. (+48-22) 827-41-94
  email:
  www.arkady.eu

  Księgarnia wysyłkowa

  Tel.(48-22) 444-86-97

  sklep@arkady.info

   

  Księgarnia firmowa

  Tel. (+48-22) 444-86-61

   

  Wydawnictwo Arkady ma ponad 55 lat doświadczeń w branży wydawniczej. Specjalizuje się w popularno-naukowych, bogato ilustrowanych publikacjach, m.in. z dziedziny sztuki i architektury. Wydaje albumy, leksykony, podręczniki dla szkół wyższych, przewodniki dla hobbystów,  książki dla dzieci i młodzieży. Wszystkie publikacje ze znakiem Arkad cechuje najwyższy poziom edytorski, dbałość o jakość materiału ilustracyjnego i rzetelność opracowania redakcyjnego.

  Arkady współpracują ze znakomitymi autorami i ilustratorami, dysponują obszernym archiwum fotograficznym, mają największe w Polsce doświadczenie w projektowaniu albumów z zakresu historii sztuki.

  Firmę reprezentuje:

  Prezes Zarządu - Dyrektor Janina Krysiak

  informacja o ofercie


 9. Wydawnictwo BOSZ

  ul. Przemysłowa 14
  Lesko

  telefon: tel. (13) 4699000, (13) 4699007 fax: (13) 4696188
  email:
  www.bosz.com.pl

   

  Publikacje założonego w 1994 roku Wydawnictwa BOSZ wyróżnia dbałość o najwyższy poziom edytorski. Wysmakowane fotografie, teksty znanych autorów i niebanalne projekty graficzne stanowią o oryginalnym kształcie książek leskiej oficyny. Serie wydawnicze BOSZ-a obejmują przewodniki, beletrystykę, poezję i poradniki. Jednak specialité de la maison to wielojęzyczne albumy, również w limitowanych seriach luksusowych.

  Poświęcone polskiemu dziedzictwu kulturowemu, dokonaniom uznanych artystów oraz  pięknu krajobrazu, pozwalają realizować jedno z głównych zamierzeń wydawnictwa – jest nim promocja kultury narodowej.

  Osoba reprezentująca firmę: Bogdan Szymanik – dyrektor
  Kontakt: Aleksandra Fałkowska-Dziedzic – tel. (13) 469 90 07; marketing@bosz.com.pl

  informacja o ofercie


 10. Portal Artinfo.pl

  ul. Dzielna 3
  Warszawa

  telefon: tel.: 22 818-94-68
  email:
  www.artinfo.pl

  godziny pracy: poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00

   

  Portal Artinfo.pl

  Artinfo.pl to ceniony i szeroko rozpoznawalny portal poświęcony sztuce. Jest wiodącym przedsięwzięciem w sferze informacji o rynku dzieł sztuki w Polsce. Portal działa od 2000 roku. Od początku istnienia zgromadził setki tysięcy informacji, przeglądanych przez wielotysięczną publiczność portalu.

  Artinfo.pl działa na rzecz wykształcenia prężnie działającego rynku sztuki. Promuje kolekcjonerstwo wśród osób zainteresowanych sztuką dawną i współczesną. Szczególną uwagę zwraca na fotografię. Na stronach Artinfo.pl prowadzone są aukcje internetowe wspólnie z domami aukcyjnymi i renomowanymi galeriami. Doradza w zakresie inwestycji w dzieła sztuki, pomaga w kwestiach związanych z wywozem dzieł sztuki, ekspertyzami, transportem, ubezpieczeniem i oprawą dzieł sztuki.

  Portal Artinfo.pl odwiedzany jest przez ponad 300 tys. gości miesięcznie. W tym okresie otwieranych jest kilka milionów stron z informacjami na temat rynku sztuki. Gośćmi portalu są ludzie zainteresowani sztuką i życiem artystycznym, kolekcjonerzy, antykwariusze, marszandzi, inwestorzy.

  Portal Artinfo.pl zajmuje się organizacją wystaw i szeroko rozumianą promocją młodych artystów. Reprezentuje twórców na aukcjach dzieł sztuki i pomaga im stawiać pierwsze kroki na rynku dzieł sztuki.

   

  informacja o ofercie


 11. Galeria Mostra

  ul. Chocimska 35, lok.25
  Warszawa

  telefon: 888 363 404
  email:
  www.mostra.pl/public/Strona,Glowna

   

  Istnieje od 2009 r. Galerię prowadzi Lena Szwed-Strużyńska, scenograf teatralny i telewizyjny.

  Powstanie galerii Mostra związane było ze współpracą z włoskimi galeriami i promocją polskich artystów we Włoszech, czego przykładem była m.in. wystawa rzeźb Sylwestra Ambroziaka w galerii Cargo20 w Weronie (2009). Początek istnienia galerii to przede wszystkim historia prywatnych osób, które same zafascynowane sztukąstarały się wciągnąć innych w ten świat. Tak powstały pierwsze miejsca wystawiennicze. M.in. na Saskiej Kępie, obecnie w kameralnym miescu w odnowionej zabytkowej kamienicy w centrum stolicy. Mansarda o niepowtarzalnej atmosferze sprzyja spotkaniom artystów z tymi, którzy interesują się sztuką - zarówno koneserami, jak i początkującymi kolekcjonerami.

  Mostra reprezentuje niewielu starannie wyselekcjonowanych artystów zarówno średniego, jak i młodego pokolenia. Są to Wojciech Cieśniewski, Anna KOstenko, Leszek Jampolski, Janusz Knorowski, Piotr Krochmalski, Antoni Fałat, Bronisław Krzysztof.

  Galeria posiada zróznicowaną ofertę sztuki współczesnej. Organizuje spotkania z artystami i wernisaże nie tylko w swojej siedzibie, ale także w prestizowych miejscach, również za granicą. Poza działalnością wystawienniczą pomaga w budowaniu kolekcji, proponuje tez usługę związaną z doborem, aranżacją i zainstalowaniem prac we wskazanym wnętrzu.

  informacja o ofercie


 12. Galeria Berżera

  Al. Komisji Edukacji Narodowej 97
  Warszawa

  telefon: +48 (22) 644 30 82
  email:
  www.galeriaberzera.pl

   

  Warszawska Galeria BERŻERA powstała z pasji właścicielki do antyków. Prowadzi sprzedaż oryginalnych obiektów sztuki i rzemiosła dawnego oraz doradza w ich wyborze. Od 2005 roku należy do Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich (SAP) i Międzynarodowej Unii Antykwarycznej (CINOA) - organizacji skupiających marszandów.

  informacja o ofercie


 13. Antiquariat Krak

  Groeningerstr.50/1
  Ditzingen

  telefon: +49/1629312871
  email:
  www.antiquariat-krak.com.pl

   Kontakt w Krakowie po ustaleniu terminu telefonicznie lub mailowo
  +48/602843725

   

  „Antiquariat Krak“ istnieje na rynku europejskim  od 1995 roku. Zostal zalozony przez polskiego kolekcjonera starych map i grafik Stanislawa Szymczyka  (1939-2005) w Ditzingen kolo Stuttgartu.

  Antiquariat Krak bierze udzial  w Warszawskich Targach Sztuki od poczatku ich istnienia oferujac  kolekcjonerom bogaty wybor  map  ( XVI -XIX w) ziem Polski, Slaska, Pomorza i Prus,

  a takze Litwy, Ukrainy ,Rosji oraz  Europy i swiata . Sa to mapy Orteliusa, Hondiusa, Speeda, Danckertsa, Jaillota, de Wita, Homanna,

  Seuttera, Lottera i innych . W ofercie nie zabraklo tez najstarszych widokow miast polskich  ( XV-XIX w) Schedla, Brauna i Hogenberga, Wolffa, Meriana, Pufendorfa, Leopolda, Bodenehra i innych.  Na naszym stoisku czekaja na Panstwa stare widoki Warszawy, Krakowa, Gdanska, Torunia, Wroclawia, Wilna, Grodna, Lublina, Kamienca Podolskiego Elblaga, Nysy, Plocka, Wloclawka i innych miat polskich, a takze widoki Moskwy, St.Petersburga, Rigi, Rzymu, Londynu ...

  informacja o ofercie


 14. Quadrilion S.A.

  ul. Mokotowska 59
  Warszawa

  telefon: +48 22 522 78 78
  email:
  www.quadrilion.pl

   

  Quadrilion S.A. oferuje prace znanych, renomowanych i młodych polskich artystów współczesnych. W sprzedaży znajdują się obrazy takich malarzy, jak Kiejstut Bereźnicki, Andrzej Fogtt, Leszek Żegalski, Marek Ruff i Włodzimierz Szpinger oraz rzeźby znakomitych twórców, między innymi Przemysława Lasaka i Jakuba Łęckiego.

  Zajmujemy się organizacją wystaw oraz promocją twórczości artystów na targach sztuki w kraju i za granicą. Szczególną uwagę galeria poświęca młodym twórcom, organizując wystawy ich prac. Obecność na zagranicznych wystawach i targach pozwala na promowanie polskiej sztuki oraz zapraszanie do Polski wybitnych artystów z innych krajów, między innymi ze Niemiec, Ukrainy, Armenii, Indii oraz krajów Zatoki Perskiej.

  Quadrilion S.A. oferuje także usługi wydawnicze o tematyce artystycznej, m.in. katalogi, albumy i kalendarze z pracami artystów. Naszymi klientami są duże spółki giełdowe i klienci instytucjonalni.

  Świadczymy również usługi doradcze w zakresie art consultingu. Jesteśmy doradcą i partnerem inwestycyjnym dla instytucji publicznych, firm, funduszy inwestycyjnych, banków oraz kolekcjonerów indywidualnych..
   
   W ofercie Quadrilion S.A. znajdują się także usługi w zakresie wynajmu dzieł sztuki i aranżacji powierzchni biurowych.


  Artyści:
  Vova d'Espenger
  Włodzimierz Szpinger
  Leszel Żegalski
  Przemysław Lasak
  Marek Ruff
  Andrzej Fogtt
  Kiejstut Bereźnicki


  informacja o ofercie


 15. Space Gallery

  ul. św. Marka 7
  Kraków

  telefon: +48 (12) 421 89 94, mobile: +48 609 845 841
  email:
  www.spacegallery.com.pl

   

  Salon sztuki dawnej i współczesnej. Kakowska galeria została założona w 1992 r. przez krakowską rzeźbiarkę Barbarę Zambrzycką-Śliwę i od początku stała się miejscem spotkań i prezentacji dorobku profesorów i absolwentów polskich Akademii Sztuk Pięknych. Z czasem formuła galerii zaczęła się poszerzać obejmując polską sztukę w całej różnorodności kierunków i tendencji artystycznych od wieku XIX-tego do dzisiaj. Wśród prezentowanych prac pojawiają się nazwiska mistrzów, których twórczość wyznaczała cezury w polskiej sztuce przed - i powojennej, (m.in. Matejko, Michałowski, Brandt, Makowski, Malczewski, Boznańska, Axentowicz, Wyczółkowski, Kossak, Laszczka), płótna twórców związanych z Ecole de Paris, Komitetem Paryskim (Cybis, Czapski, Samborski), przedstawicieli polskiej awangardy (Kantor, Lenica, Opałka, Stażewski).

   

  informacja o ofercie


 16. Rynek Sztuki

  ul. Wschodnia 69
  Łódź

  telefon: 42 630 4779
  email:
  www.ryneksztuki.eu

   

  Firma Rynek Sztuki sp. z o.o. od 1991 roku prowadzi dom aukcyjny i galerię handlującą dziełami sztuki. W ofercie znajdują się malarstwo, grafika i rzemiosło artystyczne, zarówno powstałe przed rokiem 1939 jak i współczesne. Dzieła oferowane są na jedenastu w ciągu roku aukcjach i w ofercie bieżącej, prezentowanej w dwóch galeriach.Istotną część oferty stanowią prace artystów młodego pokolenia, których sprzedaż na masową skalę Rynek Sztuki, jako pierwszy w Polsce, zainaugurował w 2006 roku.

  W roku 2013 firma otworzyła nowy internetowy portal aukcyjny sprzedający sztukę - www.aukcjedzielsztuki.pl. 

  W gronie artystów, którzy współpracują z galerią są: Teodor Durski, Stanisław Fijałkowski, Józef Panfil, Jolanta Rudzka-Habisiak, Joanna Wiszniewska-Domańska. 

  informacja o ofercie


 17. Dom Aukcyjny Okna Sztuki

  Grodeckiego 17
  Milanówek

  telefon: 503 122 535; (22) 755 83 11
  email:

   

  Dom Aukcyjny Okna Sztuki Marii i Andrzeja Ochalskich organizuje cztery aukcje w roku. Specjalizuje się w malarstwie, zarówno dawnym jak i współczesnym. Na aukcjach można obejrzeć i kupić również rzeźby, grafikę i rzemiosło artystyczne; ponadto na odbywających się dwa razy do roku aukcjach książkowych pojawiają się prawdziwe rarytasy bibliofilskie. Maria i Andrzej Ochalscy, obecni na rynku sztuki 25 lat, kontynuują wieloletnią działalność pierwszego w Polsce Domu Aukcyjnego UNICUM. Właściciele służą także pomocą przy wycenie dzieł sztuki i gromadzeniu kolekcji.

  informacja o ofercie


 18. Antyki Gniezno Jerzy Kaźmierczak

  ul. św. Wawrzyńca 42
  Gniezno

  telefon: tel: +48 61 425 82 02 mobile: +48 602 799 723
  email:
  www.antyki.gniezno.pl

   

  Antyki Gniezno
  Jerzy Kaźmierczak

   Założyłem ją w 1995 roku, by przywracać piękno antycznym meblom. Ich historia, miejsce powstania, indywidualność i piękno od dawna były moim zainteresowaniem i pasją, które z czasem przerodziły się w zawód.

  Dlatego w mojej firmie szczególną uwagę przywiązuję do pracy przy renowacji starych mebli. Dzięki zaangażowaniu zespołu fachowców, który udało mi się zebrać, zniszczone szafy, komody, sofy i krzesła odzyskują swoje dawne piękno i funkcjonalność, ciesząc oko nowych właścicieli.

  informacja o ofercie


 19. telefon: +48 508 176 900, 22-751 95 65
  email:
  www.grafiteria.com.pl

   

  Grafiteria to niezwykły antykwariat internetowy oferujący wyjątkowe dzieła dla kolekcjonerów i amatorów sztuki, a także rozwiązania do dekoracji wnętrz: oryginalne grafiki, plakaty i akwarele w stylowych oprawach dopasowanych na indywidualne zamówienie.

  Grafiteria dostępna jest pod adresem grafiteria.com.pl.

  Nasze zasoby liczą około 5 000 unikatowych plakatów; wśród nich są zarówno obiekty dekoracyjne, jak i przedmioty kolekcjonerskie.

  Oprócz plakatów w naszej ofercie znajdują się także grafiki i akwarele.

   

  Grafiteria to:

  • ogromny wybór plakatów (około 5000)
  • ponad 7000 grafik i akwareli
  • inspirujące doradztwo ułatwiające wybór plakatu lub grafiki
  • fachowe konsultacje dotyczące zakładania i budowania kolekcji

  • pomoc w odpowiednim oprawieniu plakatów i grafik
  • kompleksowość usług (łącznie z oprawą i dostawą) 

  Artysci których mamy w ofercie to: Roman Cieślewicz, Wojciech Fangor, Jan Młodożeniec, Franciszek Starowieyski, Jan Lenica, Henryk Tomaszewski, Wiktor Górka, Waldemar Świerzy, Józef Mroszczak, Maciej Hibner, Hubert Hilscher, Leszek Hołdanowicz

  informacja o ofercie


 20. Galeria Grodzka

  ul. Grodzka 17
  Płock

  telefon: +48 (24) 262 25 16 faks +48 (24) 262 25 16
  email:
  www.galeria-grodzka.pl

   

  Galeria Grodzka istnieje od 1989 roku, kiedy to został otwarty pierwszy w Płocku salon dzieł sztuki. W galerii znajdującej się na Starym Mieście  przy ulicy Grodzkiej 17 znajdziecie Państwo wysokiej klasy malarstwo, meble oraz ciekawe rzemiosło artystyczne godne prawdziwego konesera. Wśród wielu obiektów znajdują się liczne elementy wystroju, które nadadzą niepowtarzalny charakter każdemu wnętrzu.

  Do naszych klientów należą m.in.: Muzeum Mazowieckie w Płocku, Muzeum Regionalne w Pułtusku, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Pałac Herbsta w Łodzi, MuzeumŻup Krakowskich Wieliczka, Zamek i Muzeum w Oporowie.

   

  informacja o ofercie


 21. Salon Dzieł Sztuki Connaisseur

  Rynek Główny 11
  Kraków

  telefon: tel. 12 421 02 34 mobile: +48 503 51 71 71
  email:
  www.koneser.krakow.pl

   

  Salon Dzieł Sztuki Connaisseur oferuje duży wybór malarstwa polskiego XIX i XX wieku,
  malarstwo europejskie, rzeźbę oraz rzemiosło artystyczne. Galeria istnieje od 1991 roku
  i mieści się na Rynku Głównym, w kamienicy "Pod Karpiem Szarym" w Krakowie.

  Szczególne miejsce w stałej ofercie galerii zajmują dzieła klasyków Młodej Polski (Wyspiański,
  Mehoffer, Weiss, Wyczółkowski), malarzy krakowskiej szkoły pejzażowej (Stanisławski, Kamocki,
  Filipkiewicz) oraz artystów z Grupy Krakowskiej (Kantor, Mikulski, Brzozowski).

  informacja o ofercie


 22. Artykwariat

  ul. Paderewskiego 8 (Bazar Poznański)
  Poznań

   

  WROCŁAW

  Galeria Sky Tower (poziom +1)

  ul. Powstańców Śląskich 95

  53- 332 Wrocław

  tel. (+48) 71 790 55 11 

  www.artykwariat.pl 
  e-mail: wroclaw@artykwariat.pl

   

  telefon: (+48) 61 855 10 16
  email:
  www.artykwariat.pl

   

  ARTYKWARIAT to galeria sztuki mieszcząca się w Bazarze w Poznaniu oraz Sky Tower we Wrocławiu, która już od kilku lat odsłania niekwestionowane piękno malarstwa europejskiego oraz  sztuki użytkowej XIX i początku XX wieku. W swojej kolekcji posiada prace tak uznanych artystów, jak Charles Leickert, Eugène Verboeckhoven, Narcisse Virgile Diaz de la Peña, Henryk Hayden czy Władysław Czachórski. Sztuka użytkowa to przede wszystkim porcelana Miśni, Rosenthala, Berlina, Sèvres i Limoges, srebra z Anglii, Francji, Niemiec i Polski oraz szkło z Francji i Bohemii.

  Galeria podjęła się promocji sztuki europejskiej, łącząc zamiłowanie do sztuki tradycyjnej
  z nowoczesnym podejściem do jej sprzedaży. Oferuje klientom obiekty wysokiej klasy artystycznej, rzetelną obsługę oraz fachowe doradztwo inwestycyjne. ARTYKWARIAT realizuje również zlecenia indywidualne, polegające na wyszukiwaniu określonych obiektów, licytowaniu w imieniu klienta na aukcjach w kraju i za granicą. Pomaga w budowaniu kolekcji dla wnętrz prywatnych i publicznych,
  a także współpracuje na stałe z gronem fachowców – ekspertami i konserwatorami, by zapewnić jak najwyższą jakość świadczonych usług.  

  Popularyzowanie przez ARTYKWARIAT sztuki zachodnioeuropejskiej na gruncie polskim można zaliczyć do działania pionierskiego, dotąd niespotykanego na wewnętrznym rynku. Organizacja wystaw tematycznych ma na celu zapoznanie szerszej publiczności z wybranymi problemami sztuki europejskiej. Nowatorski charakter działalności ARTYKWARIATU przejawia się również
  w podejmowaniu takich inicjatyw, jak organizacja cyklicznych Spotkań ze sztuką, pomoc
  z zakresu ART|bankingu, prowadzenie zajęć o sztuce w ramach ART|lekcji, udział w aukcjach charytatywnych, działalność sponsorska oraz współpraca z instytucjami kultury i sztuki, muzeami
  i uczelniami.

   

  informacja o ofercie


 23. Antik Bazar

  Ludna 9
  Warszawa

  telefon: 22 622 40 70
  email:
  www.antik-bazar.pl

   

  Tradycja firmy ANTIK BAZAR sięga roku 1968.

  Oferujemy największy wybór mebli antycznych

  i przedmiotów sztuki dawnej na powierzchni 800 m2

   

  W ofercie firmy ANTIK BAZAR

  znajduje się ponad 1 000 pozycji różnorodnych mebli

  i przedmiotów antycznych

  od Baroku do lat 70 XX wieku. 

   

  Wykonujemy renowacje mebli

  w pełnym zakresie; stolarka, tapicerstwo, pozłotnictwo.

   

   

   

  Skupujemy i przyjmujemy w komis meble

  niezależnie od stanu ich zachowania.

  informacja o ofercie


 24. Andzelm Gallery

  ul. Krakowskie Przedmieście 2
  Lublin

  telefon: +48 (81) 532 48 65; +48 601 30 50 03
  email:
  www.andzelmgallery.pl

   

  Galeria istnieje od 1989r w Lublinie. Profil Galerii abstrakcja geometryczna, ekspresjonizm abstrakcyjny, sztuka konkretna. Wydaje książki o twórczości prezentowanych malarzy m.in. Stefana Gierowskiego, Jana Berdyszaka, Jerzego Kałuckiego, Koji Kamoji  czy Wojciecha Fangora. Współpracuje również z Janem Berdyszakiem i Markiem Gardulskim. Galeria tworzy kolekcję sztuki współczesnej czołowych artystów polskich.

  informacja o ofercie


 25. Galeria Stalowa

  Stalowa 26
  Warszawa

  telefon: 22 380 34 43,
  email:
  www.sklep.stalowa.art.pl

   

  STALOWA jest prywatną galerią sztuki współczesnej, działającą na warszawskiej Pradze, przy ulicy Stalowej 26, od 10 maja 2013, kiedy odbył się wernisaż pierwszej wystawy: „Edward Dwurnik nad morzem”. Do października odbyły się następne dwie ekspozycje indywidualne i Salon letni, prezentujący prace 25 artystów współpracujących z galerią.

  Głównym założeniem programowym STALOWEJ jest zapewnienie profesjonalnych warunków promocji młodym polskim artystom, zwłaszcza malarzom, ponieważ wierzymy w polskie malarstwo współczesne i uznajemy je za zjawisko bardzo wartościowe, różnorodne i godne promocji europejskiej i światowej.

  Co roku STALOWA będzie organizowała ok. 10 pokazów indywidualnych, zbiorowych, w tym zagranicznych, oraz 2 wystawy poplenerowe, podsumowujące sympozja krajowe i zagraniczne STALOWEJ. Galeria zorganizuje także przynajmniej 3 Stalowe Aukcje Młodej Sztuki, będzie też obecna na kilku krajowych i zagranicznych targach sztuki. Każdej wystawie towarzyszy starannie wydany katalog oraz działania promocyjne.

  Właścicielem STALOWEJ jest Krzysztof Fabijański, a dyrektorem artystycznym Krzysztof Stanisławski.

  informacja o ofercie


 26. Galeria Roi Doré

  6, rue Sainte Anastase
  Paris

  telefon: + 33 1 42 78 54 42
  email:
  www.roidore.com

   

  Galeria sztuki współczesnej Roi Doré, mieszcząca się w centrum artystycznej dzielnicy Paryża, Le Marais, nieopodal Muzeum Picassa, rozpoczęła swoją działalność w marcu 2010 r.
  Galeria prezentuje polską sztukę emigracyjną -  prace Polaków żyjących poza krajem.
  Wśród twórców wystawiających w galerii znajdują się artyści o międzynarodowej sławie, jak choćby Janusz Kapusta, Stasys Eidrigevičius czy Michał Batory, który zaprojektował logo galerii, a także: Bogdan Konopka, Andrzej Haladuda, Marian Kasperczyk, Wojtek Siudmak, Krzysztof Zarębski, Artur Majka, Ludwika Ogorzelec, Piotr Strelnik, Roman Cieślewicz, Joanna Wierusz-Kowalska i wielu innych.
  Galeria Roi Doré to jedno z nielicznych miejsc w Paryżu, gdzie spotkać się mogą przyjaciele i miłośnicy polskiej kultury i sztuki, a kolejne ekspozycje potwierdzają rosnącą popularność tego miejsca w życiu artystycznym Paryża.

  informacja o ofercie


 27. Galeria Stawki 2A

  ul. Stawki 2A
  Warszawa

  telefon: 606 93 48 48
  email:

   

  Galeria „STAWKI 2A” współpracuje z artystami i instytucjami kulturalnymi z najróżniejszych krajów. Jednym z ważniejszych kierunków jej aktywności jest współpraca z międzynarodową fundacją  CIXES z  Moskwy, której główna działalność związana jest z promocją rosyjskiej sztuki zarówno klasycznej, jak i współczesnej w krajach Unii Europejskiej. Na tych targach galeria i fundacja przedstawią prace malarzy z Dalekiego Wschodu Rosji: Natalii Popowicz i Igora Obuchowa.

  Prace tych artystów są dalekie od radykalnych trendów współczesnej sztuki, ale opierając się na fundamentalnych założeniach rosyjskiej szkoły malarstwa, są jednocześnie nowatorskie pod względem stylistyki i technologii. Jaskrawe barwy Natalii Popowicz lub niezwykłe wektory Coriolisa, dające oku uczucie przyspieszenia spojrzenia, w obrazach i emaliach Igora Obuchowa, nie tylko przyciągają wzrok, ale też zmuszają do wyjścia poza granice tego, co widzialne i odczuwalne. To jest właśnie jedna z cech Sztuki.

  informacja o ofercie


 28. Rickshaw House Gallery

  15 Ellwood Court 9 Clearwell Drive
  London

  telefon: tel.+44 (0)7944845062, +44(0)7801071917
  email:
  www.rickshawhousegallery.com

   

  Rickshaw House Gallery jest organizatorem międzynarodowych wystaw sztuki w Londynie.

  Promuje współczesną sztukę abstrakcyjną.

  Wystawiający w Rickshaw House Gallery artyści, tworzą swoje dzieła z różnorodnych materiałów, również pochodzących z recyclingu. Nie są ograniczani formami przekazu, wykraczają poza standardy i kanony.

  Galeria zrealizowała wiele wystaw, z których najbardziej wyróżniają się cykle:

  Four Seasons

  Four Corners of The Earth 

  Between Objects & Images

  Secret of Colour

  Wzięło w nich udział ponad 70 artystów z rożnych stron świata.

  Podczas wernisaży sztuka statyczna nierozerwalnie łączy się z ruchomymi instalacjami (Kinetic Art) oraz performanceami i happeningami.

  Celem organizatorów jest sprowokowanie interakcji w sztuce poprzez przedstawianie twórczości artystów reprezentujących różnorodne kultury, tradycje, religie i style.

  W ten sposób powstaje synergia wzbogacająca wizje Świata. 

  informacja o ofercie


 29. Galeria Sztuki Platon

  ul. Krupnicza 13
  Wrocław

  telefon: (71) 797 02 50, 512 196 954, 533 970 250
  email:
  galeriaplaton.pl

   

  Galeria Sztuki PLATON mieści się w stylowej, neogotyckiej kamienicy przy ulicy Krupniczej 13 we Wrocławiu, będącej jednocześnie siedzibą Centrum Prawniczego Platon. Cały obiekt usytuowany jest w tzw. dzielnicy Czterech Świątyń, prestiżowym miejscu dla kultury i sztuki stolicy Dolnego Śląska.

   

  Galeria powstała z inicjatywy  Beaty Siemińskiej, jej celem jest promocja, a także sprzedaż prac zarówno artystów o ugruntowanej już pozycji na rynku sztuki, jak i młodych twórców, których dokonania w sposób szczególny wyróżniają się na tle aktualnych trendów artystycznych.

   

  Profil Galerii przewiduje prezentację i sprzedaż dzieł sztuki współczesnej – malarstwa, grafiki, rysunku, rzeźby i fotografii oraz organizację wystaw indywidualnych i zbiorowych.

   

  Istotną częścią działalności Platona jest także doradztwo w zakresie tworzenia prywatnych oraz firmowych kolekcji sztuki współczesnej oraz współpraca i pomoc w estetycznej aranżacji wnętrz.

   

  W ofercie galerii znajdują się obecnie prace następujących artystów:

  Andrzej Dudek-Dürer, Edward Dwurnik, Eugeniusz Get-Stankiewicz, Józef Hałas, Waldemar Kuczma, Franciszek Starowieyski, Stanisław Wysocki, Anita Andrzejewska, Piotr Bąkowski, Kasia Banaś, Agata Czeremuszkin-Chrut, Łukasz Fruczek, Monika Grubizna, Basia Hubert, Joanna Karpowicz, Katarzyna Karpowicz, Anna Kodź, Magdalena Kwapisz-Grabowska, Marta Lech, Hubert Mikulski, Robert Motelski, Krzysztof Musiał, Ula Pągowska, Daria Pietryka, Marta Pokojowczyk, Michał Sikorski, Ewelina Sośniak, Jacek Świgulski, Katarzyna Widmańska, Katarzyna Wojdyła, Veroniq Zafon, Iwona Zawadzka, Majla Zeneli, Magdalena Łazar-Massier, Andrzej Borowski, Janusz Rafał Głowacki, Jarosław Jędrzejowski, Jolanta Johnsson, Artur Kardamasz, Tomasz Klimczyk, Magdalena Kuczma, Renata Laytou-Branka, Bożena Lesiak, Masakazu Miyanaga, Halina Nowicka, Darek Pala, Kajetan Pasztuła, Sylwia Szafert.

   

  informacja o ofercie


 30. Kolekcja ForForm

  ul. Paderewskiego 8
  Poznań

  telefon: 61 883 42 43
  email:
  www.forform.pl

   

  Kolekcja ForForm rozpoczęła działalność dokładnie 12 grudnia 2012 roku o godz.
  12.12, przy ulicy Ignacego Paderewskiego 8, jednej z najpopularniejszych ulic
  w centrum Poznania.
  ForForm zajmuje się sprzedażą i popularyzacją obiektów z okresu powojennego,
  począwszy od grafiki, przez malarstwo, sztukę dekoracyjną, po meble i lampy. Można
  tu znaleźć również obiekty z początku XXI wieku ,które w istotny sposób nawiązują
  do tradycji wzornictwa.
  W swojej kolekcji ForForm posiada grafiki takich artystów, jak Max Ackermann, Sam
  Francis, Graciela Rodo-Boulanger, Otmar Alt, Victor Vasarely czy Ryszard Otręba.
  Znaleźć u Nas można również dzieła uznanych na całym świecie projektantów takich,
  jak Ludwig Mies Van der Rohe, Philippe Starck, Karim Rashid, Volker Hundertmark,
  Olhsson Folke, Nanna Ditzel, czy Ray i Charles Eames.
  Misją ForFormu jest udział w edukacji odbiorców w zakresie historii wzornictwa
  i jego estetyki, zwłaszcza przy wzrastającej obecnie wrażliwości na piękno. Wychodzimy
  naprzeciw wyraźnie zaznaczającemu się trendowi poszukiwania form designu
  z epok poprzednich pokoleń. Dostrzegamy w naszych obiektach duszę,
  nie odnawiamy na przykład mebli, które zdecydowanie tego nie wymagają.
  Dobrze zakonserwowane drewno, czy tapicerka, są rzeczą bezcenną, której
  często nie można już zrekonstruować przy pomocy współczesnej technologii.
  Istotną część oferty kolekcji ForForm stanowią cieszące się dużym zainteresowaniem
  plakaty, głównie polskie z lat 50-70-tych XX wieku. Poza plakatami oferujemy
  także inne formy sztuki na papierze- litografie, grafiki, fotografie oraz malarstwo
  współczesne.
  Kolekcja ForForm obejmuje również sztukę uży tkową, głównie wyroby porcelanowe
  i ceramiczne.

  informacja o ofercie


 31. Galeria Sztuki Współczesnej ESTA

  ul. Raciborska 8
  Gliwice

  telefon: 698614050; 32 2313168
  email:
  www.galeria-esta.pl

   

  Galeria Sztuki Współczesnej ESTA prowadzona jest przez Małgorzatę i Tadeusza Stapowicz.
  Specjalizujemy się w prezentacji osobowości artystycznych, wartościowych tendencji i kierunków w sztuce. W Galerii zobaczyć można artystów uznanych w świecie sztuki - uprawiających malarstwo, grafikę, rysunek, rzeźbę i fotografię oraz twórców nieznanych, zapomnianych, charakteryzujących się zmysłem i talentem artystycznym. Nie zamykamy się przed poszukiwaczami nowych form wyrazu i nowatorskimi rozwiązaniami. Zjawisko sztuki traktujemy niczym żywą tkankę, ulegającą ciągłym przemianom, ewolucjom.

  Galeria bierze aktywny udział w targach sztuki organizowanych w Polsce. Działamy aktywnie na międzynarodowym rynku sztuki współpracując z zagranicznymi artystami jak i galeriami, realizujemy wystawy zagranicą.

  Galeria prezentuje wybitnych polskich artystów współczesnych m.in. takich jak: Zdzisław Beksiński,  Stefan Gierowski,  Jacek Gaj, Janusz Karbowniczek, Jerzy Lewczyński, Tadeusz Łapiński, Roman Maciuszkiewicz,  Jan Pamuła, Jan Tarasin, Andrzej Urbanowicz, Paweł Pierściński, Rafał Pytel.  Reprezentujemy również artystów zagranicznych: Guenter Grass, Richard Klank,  Jiri Brazda, Akira Kurosaki.

  informacja o ofercie


 32. Galeria Pionova

  ul Olejarna 2
  Gdańsk

  telefon: 504 223 360
  email:
  pionova.net

   

  Galeria Pionova powstała w 2007 roku. Znajduje się w centrum Gdańska na Starym Mieście. Od tego czasu w Pionovej odbyło się ponad pięćdziesiąt wydarzeń, obok wystaw pojawiły się koncerty i wiele innych działań artystycznych. Ponadto Galeria Pionova użycza miejsca do prezentacji dyplomów najzdolniejszych absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Bogaty program i oferta Galerii Pionova stanowią trzon wyjątkowego miejsca kultury. W skład artystów Galerii wchodzi dwadzieścia nazwisk uznanych polskich twórców. Odbiorca dokonując wyboru kupowanego dzieła we współpracy z nami posiada pełną satysfakcję i gwarancję, ponieważ dobór artystów podyktowany jest jakością ich prac oraz rosnącym potencjałem na rynku dzieł sztuki. W celu dokładnego prześledzenia oferty, zapraszamy na naszą stronę internetową: www.pionova.net.

  Artyści:
  Jarosław Bauć, Marta Branicka, Anna Brudzińska, Katarzyna Cupiał, Henryk Cześnik, Józef Czerniawski, Ryszard Grzyb, Edyta Hul, Władysław Jackiewicz, Grażyna Kręczkowska, Waldemar Kuczma, Magdalena Kwapisz-Grabowska, Henryk Lula, Marek Model, Zdzisław Nitka, Maciej Olekszy, Grzegorz Radecki, Marek Radke, Tomasz Radziewicz, Krzysztof Skarbek. Obok artystów związanych z Galerią, w
  Pionovej są również inni utalentowani młodzi twórcy, z którymi nawiązaliśmy stały kontakt.

   

   

  informacja o ofercie


 33. Galeria Olimpus

  Aleja Kościuszki 24
  Łódź

  telefon: 607 31 43 45 / 606 31 04 77
  email:
  www.galeria-olimpus.pl

   

  Galeria Olimpus obchodzi w tym roku dwudziestolecie rozpoczęcia działalności. Jej siedziba znajduje się przy Alei Kościuszki 24 w Łodzi.

  Galeria prezentuje najważniejsze zjawiska sztuki polskiej XX i XXI wieku ze szczególnym uwzględnieniem łódzkiego środowiska artystycznego. W swojej ofercie ma prace klasyków: Henryka Stażewskiego, Stanisława Fijałkowskiego, Wojciecha Fangora, Jerzego Nowosielskiego, Stefana Gierowskiego, Jana Bredyszaka, Tadeusza Dominika, Jana Tarasina, Jadwigi Maziarskiej … 

  Współpracuje z artystami związanymi z Łodzią: Wojciechem Lederem, Bartkiem Otockim, Wiesławem Barszczakiem, Piotrem Czajkowskim, Pawłem Hajnclem.

   Oferta firmy obejmuje profesjonalną pomoc przy tworzeniu i opracowywaniu kolekcji dzieł sztuki.

   Zapraszamy.

   

  informacja o ofercie


 34. Galeria Attis

  ul. Starowiślna 14
  Kraków

  telefon: 502 428 276
  email:
  www.galeria-attis.pl

   

  Galeria Sztuki ATTIS została założona w Krakowie w 2003 roku przez Ryszarda Lachmana. Galeria specjalizuje się w malarstwie polskim XX wieku. W jej ofercie znajdują się dzieła uznanych artystów oraz młodych obiecujących indywidualności. Od 2010 roku prowadzi aktywną działalność wystawienniczą. Ryszard Lachman należy do Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich, jest także członkiem Rady Przedsiębiorców Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Galeria jest objęta programem mecenatu artystycznego Miasta Krakowa. Jej siedziba znajduje się przy ulicy Starowiślnej 14 w Krakowie. Pod tym samym adresem od 1905 roku działa rodzinna Pracownia Oprawy Obrazów Lachmanowie.

  Przykładowi artyści współpracujacy z galerią:

  Eugeniusz Gerlach, Viola Głowacka, Kamil Kuzko, Julita Malinowska, Adam Marczukiewicz, Jacek Sroka, Roman Zakrzewski.

   

  informacja o ofercie


 35. Arttrakt

  ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1
  Wrocław

  telefon: tel. kom. 502-581-905 (Ida Smakosz-Hankiewicz, właścicielka)
  email:
  arttrakt.pl

  https://www.facebook.com/Arttrakt

   

  GALERIA ARTTRAKT - Wrocław
  Powstała  w 2010 roku Galeria Sztuki Współczesnej "ARTTRAKT" prowadzona jest przez historyka sztuki Idę Smakosz-Hankiewicz. W orbicie zainteresowań galerii leży sztuka współczesna ze szczególnym uwzględnieniem
  malarstwa. Jesteśmy również otwarci na sztukę poszukującą nowych środków wyrazu.

  Nie chcemy zawężać się do prezentacji artystów wrocławskich. Proponujemy prace, które według nas są warte uwagi, które intrygują, wnoszą nowe wartości lub te, których wartość już została doceniona. W związku z tym program galerii kształtuje się na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony prezentacja artystów będących już klasyką polskiej sztuki współczesnej, a z drugiej - współpraca z artystami zaczynającymi dopiero swoją artystyczną karierę.

  Głównym założeniem galerii jest promocja różnych postaw i form działalności artystycznej
  poprzez organizowanie wystaw indywidualnych i zbiorowych, wydawanie katalogów,
  działalność edukacyjną (warsztaty artystyczne dla dzieci czy zajęcia plastyczne), uczestnictwo w
  festiwalach i targach sztuki. Galeria planuje wspieranie młodych artystów między innymi
  poprzez organizacje wyjazdów, których celem ma być wspólna praca nad projektem
  kończącym się wystawą.

  Chcielibyśmy aby galeria była miejscem spotkań i rozmów o sztuce, miejscem w którym
  wspiera się wszelkie formy aktywności przyczyniające się do popularyzacji sztuki w naszym
  społeczeństwie. Ważną rolę odgrywa tu praca u podstaw, której celem jest zainteresowanie
  sztuką i współudział w budowaniu rynku sztuki.

  Obok działalności promocyjnej, Galeria zajmuje się również:
  - sprzedażą dzieł sztuki,
  - doradztwem przy tworzeniu kolekcji,
  - doborem obrazów do biur i lokali użytkowych.

  Artyści galerii:
  Kiejstut Bereźnicki
  Izabela Chamczyk
  Dorian Denes
  Tadeusz Dominik
  Ryszard Grzyb
  Maciej Osika
  Artur Przebindowski
  Jacek Sroka
  Ireneusz Walczak

  informacja o ofercie


 36. Galeria Piekary

  ul. Św. Marcin 80/82
  Poznań

  telefon: 61 811 35 55
  email:
  www.galeria-piekary.com.pl

   

  Galeria Piekary powstała w 2003 roku z inicjatywy Cezarego Pieczyńskiego. W ciągu ostatnich 10 lat Galeria Piekary przygotowała ponad 100 ekspozycji indywidualnych, zbiorowych, a także wystaw kuratorskich. W przestrzeni galerii odbyły się wystawy indywidualne takich artystów jak: Stefan Gierowski, Jan Tarasin, Stanisław Fijałkowski czy Teresa Tyszkiewicz. W Galerii Piekary miały miejsce wystawy kuratorskie, m.in.: Doping i Malarstwo jako zimne medium oraz wystawy artystów reprezentowanych przez galerię, m.in.: Izabelli Gustowskiej Cichym ścigałam ją lotem, Leszka Knaflewskiego Przedmowa, Aleksandry Ska Spinka czy Pawła Matyszewskiego bojaźnie. Galeria Piekary zrealizowała również od strony merytorycznej bądź produkcyjnej ekspozycje w przestrzeniach wystawienniczych innych ośrodków, galerii i muzeów, np.: Andrzej Bereziański. Otwarty Pokaz Zamknięty w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Stała współpraca Galerii Piekary z Państwową Galerią Sztuki w Sopocie zaowocowała kilkunastoma projektami, m.in.: Maria Pinińska- Bereś. Imaginarium cielesności, czy Marek Włodarski / Henryk Streng (1898-1960). Między centrum a peryferiami. Prace z kolekcji fotografii polskiej i zagranicznej eksponowane były na trzech wystawach: Uśpiony kapitał. Fotografia XX wieku z kolekcji Cezarego Pieczyńskiego w Muzeum Pałacu w Wilnowie, Oh no, not sex and death again! w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie oraz Drżące ciało w Galerii Starmach w ramach 10. Miesiąca Fotografii w Krakowie. Galeria Piekary wydała kilkadziesiąt publikacji w postaci katalogów, albumów i książek artystyczny, m.in. wielokrotnie nagradzaną publikację Zdzisława Sosnowskiego Goalkeeper Forever. Motorem działania galerii jest również misja przywrócenia dyskursowi historii sztuki postaci klasyków nowoczesności.: Marka Włodarskiego, Henryka Wicińskiego, Karola Hillera, Bogusława Szwacza czy Bronisława Schlabsa.

   


  informacja o ofercie


 37. Galeria Od czasu do Czasu

  ul. Armatorów 31
  Gdynia

  telefon: 058/624 84 03 tel. kom.: 501 53 70 19
  email:
  galeriaoddo.pl

   

  Galeria  stnieje od 2009 r. Właściciel Zbigniew Marek Pilachowski. Galeria eksponuje malarstwo, rzeźbę grafikę oraz realizacje z pogranicza różnych dziedzin sztuki. Zamiarem galeri jest tworzenie miejsca kulturalnego, dosłownie i w przenośni, w którym spotykają się ludzie nauki, sztuki, kultury i beznesu. Oprócz wernisaży odbywają się tu aukcje, wydarzenia i spotkania pod róznymi hasłami. Każdego roku galeria towarzyszy wystawą gdyńskiemu Festifalowi Polskich Filmów Fabularnych ( m.in. ekspozycje Jerzego Mierzejewskiego i Jerzego Skolimwskiego ) Galeria organizuje indywidualne wystawy, ekspozycje wielu autorów dotyczące określonej idei, hasła czy zjawiska. Prezentowała prace m.in Adama Smolany, ale także udostępniała swoją powierzchnię dyplomantkom gdańskiej ASP. Dokumentuje swoje działania, wydając katalogi. W ciągu trzech lat galeria przygotowała ponad 30 wystaw, prezentując prace m.in.: Stanisława Baja, Andrzeja Koniecznego, Ewy Koniecznej-Pilachowskiej, Katarzyny Karpowicz, Gosi Golińskiej, Bożeny i Zbigniewa Lesiaka, Janusza Osickiego, Michała Zaborowskiego, Macieja Świeszewskiego, Jakuba Pieleszka. W 2011 r. Galeria "Od Czasu do czasu..." wraz z Canal+ zrealizowała z udziałem grupy artystów cykliczny program telewizyjny "Sztukomaniak".

  Artyści współpracujący:
  Michał Zaborowski, Janusz Osicki, Andrzej Konieczny, Stanisław Baj, Adam Smolana, Bożena Lesiak, Ewa Konieczna-Pilachowska

  informacja o ofercie


 38. Jan Fejkiel Gallery

  ul. Sławkowska 14
  Kraków

  telefon: 12 429 15 53, 509 343 668
  email:
  www.fejkielgallery.com

   

  JAN FEJKIEL GALLERY  od dwudziestu lat współpracuje z najwybitniejszymi twórcami jak i z młodym pokoleniem polskiej grafiki współczesnej. Założona przez historyka sztuki prowadzi działalność promocyjną, wystawienniczą i edytorską, współpracując z galeriami , muzeami i instytucjami artystycznymi w kraju i zagranicą. Obok pokazów indywidualnych organizujemy autorskie wystawy zbiorowe. Do najważniejszych należą m.in.: Jan Fejkiel Gallery Collection, Sztokholm 1991; Portret ironiczny, Kraków, Łódź, Kielce, Amersfoort, Bergisch Gladbach, 1993/4 ( Wystawa Roku w Krakowie wg. rankingu „Dziennika Polskiego”); Kamień ,Metal, Drewno, Komputer. 4 Żywioły grafiki polskiej, Kraków, 1994/; Graficy polscy - poeci francuscy, St. Nazaire, Kraków 1994/1999; Żywioł i metoda. Nowa grafika krakowska, Liege, Kraków 1996/1997; Grafika krakowska, Chicago, USA 2001; Mondo cane- Pieski świat, Kraków 2001/2002; Poza passe-partout, Kraków 2006, Formatowanie galerii, Kraków 2012 ,Visible / Invisible. Print of the XXI Century. Jan Fejkiel Gallery Collection. Turchin Center for the Visual Arts, Boone NC, USA.

  Obok prezentacji klasyki grafiki polskiej ( 10 wystaw Jerzego Panka ) w programie galerii dużą uwagę zwraca się na twórczość młodych artystów. Ich prace wystawiane są na pokazach indywidualnych i zbiorowych : Młoda grafika krakowska, Praga 1994; Grafika alternatywna, Kraków 1995; Epreuve d’Artiste, Kraków1995/1996; Grafika Sześciu, Kraków 1998; Męźczyzna (Grupa 13), Kraków 2002.

  W roku 1997 galeria współpracowała w wydaniu dwujęzycznego albumu pt. Polska grafika lat dziewięćdziesiątych  autorstwa Jana Fejkla. Wspólnie z francuską oficyną wydawniczą M.E.E.T. wydano w roku 1996 unikatowy druk pt. Graficy polscy - poeci francuscy, łączący oryginalną grafikę z poezją. Galeria prowadzi również własną działalność edytorską . Z pośród kilkudziesięciu katalogów wystaw indywidualnych i zbiorowych  kilka z nich uzyskało Wyróżnienie  w dorocznych konkursach Polskiego Towarzystwa Wydawców Książki, a towarzyszący wystawie album pt. Dante Jerzego Panka, uznany został za Najpiękniejszy Album Roku 2003. Jan Fejkiel jest autorem kilkudziesięciu tekstów do katalogów i opracowań grafiki współczesnej.

  W rankingu „Polityki” w roku 2002 z pośród polskich galerii komercyjnych Jan Fejkiel Gallery sklasyfikowana została na siódmym miejscu. Rekomendowana przez galerię Anna Sobol-Wejman zdobyła Grand Prix Międzynarodowego Biennale Grafiki w Gyor ( 1995). Wystawy galeryjne Janiny Kraupe ( 1996 ), Jacka Sroki ( 2004 ) i Anny Sobol-Wejman ( 2009) stały się podstawą przyznania tym artystom dorocznej nagrody  im. Witolda Wojtkiewicza ( ZPAP  Kraków).

  Galeria uczestniczyła dwukrotnie w targach sztuki graficznej w Budapeszcie (1994) i Dreźnie (1995), a także dwukrotnie w Targach Sztuki Art Poznań (2004, 2005).

  Swym Klientom galeria oferuje największy w Polsce wybór grafiki współczesnej, fachową obsługę i doradztwo w sprawach tworzenia kolekcji grafiki , jej oprawy  i aranżacji wnętrz. Oferujemy także możliwość  prezentacji naszych zbiorów w oparciu o katalogi i komputerowy bank danych. 

  Artyści współpracujący z galerią:

  Małgorzata Malwina Niespodziewana, Jerzy Panek, Władysław Pluta, Anna Sadowska, Wiesław Skibiński, Krzysztof Skórczewski, Anna Sobol-Wejman, Jacek Sroka, Stanisław Wejman. 

  informacja o ofercie


 39. Galeria Czas

  ul. Bema 1A
  Będzin

  telefon: 32 204 87 40, 501 791 905
  email:
  www.galeriaczas.pl

   

  GALERIA CZAS 

    Galeria zajmuje się sztuką warsztatową XX I XXI w. (zarówno przedstawiającą jak i abstrakcyjną) oraz tworzoną obecnie. Prezentuje malarstwo, grafikę , fotografię. Programowo działalność Galerii w zakresie wystaw i sprzedaży obejmuje trzy grupy artystów:

  - aktualnie tworzących, znanych malarzy i grafików średniego pokolenia środowiska katowickiego i krakowskiego

  - pomijanych w wystawach muzealnych, nieco zapomnianych, a jednocześnie ważnych artystów nieżyjących już, m.in.: Zdzisława Stanka, Mariana Malinę, Andrzeja Urbanowicza, Stefana Suberlaka, Wacława Taranczewskiego, Leopolda Lewickiego, Bolesława Stawińskiego, Romana Sielskiego, Stanisława Wójtowicza

  - młodych, wyróżniających się autorów, nagradzanych w ogólnopolskich i zagranicznych konkursach, posiadających w swym dorobku ciekawe prezentacje w ramach wystaw indywidualnych i zbiorowych (Andrzej Tobis, Jakub Adamek, Sławomir Rumiak, Kacper Bożek, Maciej Nawrot, Dominika  Kowynia, Elżbieta Kozera, Aleksander Kozera, Tomasz Daniec, Agnieszka Florczyk, Sylwia Woźniczka).

      Promowanie i wspieranie twórczości tych artystów pozostaje główną ideą Galerii. Działalność wydawnicza to głównie katalogi wystaw własnych, a także nakłady grafiki artystycznej.

    Odwołując się do tek graficznych, których tradycja wydawnicza sięga początku XX wieku, nakładem Galerii Czas zostały wydane:

  - teka miedziorytów Krzysztofa Skórczewskiego

  - teka z 12. autorskimi ilustracjami Kacpra Bożka do „Mistrza i Małgorzaty” M.Bułhakowa, wydana w technice akwaforty, akwatinty, mezzotinty (wspólnie z Salonem Antykwarycznym „Nautilus” w Krakowie)

  - teka 10. cellografii i linorytów Mariana Maliny

  - teka 10. linorytów Stefana Suberlaka .

  W stałej ofercie prace m.in.: Urszuli Broll, Zdzisława Stanka, Karola Wieczorka, Andrzeja Tobisa, Mariana Maliny, Macieja Bieniasza, Bolesława Stawińskiego, Stefana Suberlaka, Zbigniewa Blukacza, Ireneusza Walczaka, Kacpra Bożka, Macieja Nawrota, Dominiki Kowyni.

   

   

   

  informacja o ofercie


 40. Galeria M & Galeria M Odwach

  Świdnicka 38a
  Wrocław

  Galeria M Odwach

  Świdnicka 38a

  50-068 Wrocław

    

  Galeria M

  Stare Jatki 10

  50-111 Wrocław

   

  telefon: +48 71 372 44 96
  email:
  galeriam.com

   

  Galeria M aktywnie działa na rynku sztuki współczesnej od 1997 roku. Nasz pierwszy lokal znajduje się na średniowiecznej uliczce Stare Jatki we Wrocławiu. Od 2002 roku jesteśmy także obecni w osiemnastowiecznym budynku Odwachu przy ulicy Świdnickiej.

  Reprezentujemy artystów, organizujemy wystawy, bierzemy udział w targach sztuki w Polsce i za granicą, prowadzimy działalność wydawniczą. Naszym głównym założeniem jest promowanie twórczości polskich artystów oraz pokaz szerokiego spectrum sztuk plastycznych: malarstwa, grafiki warsztatowej, rysunku, rzeźby, szkła i ceramiki artystycznej. W naszej kolekcji mamy prace ponad siedemdziesięciu artystów. Są to uznani twórcy, a także ciekawi młodzi artyści, których wspieramy i promujemy, są to między innymi:

   

  Leszek Rózga, Mirek Antoniewicz, Danka Jaworska, XY ankamierzejewska, Urszula Wilk, Krzysztof Skórczewski, Beata Stankiewicz-Szczerbik, Aleksandra Makowska, Małgorzata Malwina Niespodziewana, Ula Dzwonik, Eugeniusz Minciel, Stanisław Wejman, Anna Sobol-Wejman, Monika Cichoń, Waldemar J. Marszałek, Eugeniusz Józefowski

   

  Galerię M prowadzą Maria & Marta Dziedziniewicz.

  Galeria M działa pod patronatem Związku Polskich Artystów Plastyków.

  Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 12.oo – 18.oo, w soboty 12.oo – 15.oo

   

  informacja o ofercie


 41. Galeria Milano

  Rondo Waszyngtona 2a
  Warszawa

  telefon: (22) 617 54 03
  email:
  www.milano.arts.pl

   

  Galeria MILANO na stałe wpisała się w pejzaż Saskiej Kępy. Usytułowana przy ruchliwym Rondzie Waszyngtona , w pobliżu Parku Skaryszewskiego wprowadza artystyczny klimat znajdującej się obok ul. Francuskiej.

  Jej założycielka - Elżbieta Kochanek-van Dijk, postawiła na klasyków sztuki współczesnej oraz uznanych twórców średniego pokolenia, nie rezygnując z promocji młodych i obiecujących artystów, kierując swoją ofertę do publiczności o sprecyzowanych  zainteresowaniach w sztuce.

  Z biegiem lat galeria wypracowała swoją określoną renomę. Wernisaże połączone z ciekawymi akcjami, niewymuszony klimat stworzony przez osoby ją prowadzące, a przede wszystkim ciekawi ludzie odwiedzający galerię ukształtowały atmosferę tego miejsca.

  Pośród grona prezentowanych autorów na wystawach indywidualnych pojawiają się często młodzi debiutanci dopiero poszukujący własnego języka wypowiedzi. Nowatorstwo tych działań, sposób myślenia twórców i ich warsztat doskonale odświeża ogląd sztuki najnowszej i mobilizuje do pracy starsze pokolenie.

  Poza działalnością wystawienniczą galeria Milano prowadzi doradztwo w zakresie tworzenia kolekcji sztuki współczesnej, dociera ze sztuką do świata biznesu, włącza się w rozmaite imprezy kulturalne organizowane w Warszawie, przygotowuje publikacje, organizuje coroczne konkursy w dziedzinie projektowania biżuterii.

  Galeria udostępnia także swoją przestrzeń na wykłady o sztuce, spotkania literackie, koncerty, pokazy autorów, którzy w swojej twórczości podejmują próby wyrażenia swoich koncepcji, emocji czy obserwacji posługując się nowymi  mediami , działając na polach różnych dziedzin sztuki /  film, animacje komputerowe, instalacje, performance, fotografia, rzeżba, obiekt, malarstwo.

  informacja o ofercie


 42. Artemis - galeria sztuki

  ul. Poselska 15
  Kraków

  telefon: (12)422 03 94
  email:
  www.artemis.art.pl

   

  Galeria ARTEMIS działa w Krakowie od 1994 roku  prezentując współczesną sztukę polską z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby i fotografii. Rozległa oferta handlowa widoczna jest w stałej ekspozycji w galerii oraz na portalu Artinfo. Galeria organizuje wystawy współpracującym z nią twórcom pokazując działa uznanych artystów jak i promując młodych. We wnętrzach Artemis odbyło się ponad 130 indywidualnych ekspozycji,  galeria urządzała również wystawy poza swoją siedzibą, np.: w Pałacu Sztuki, Międzynarodowym Centrum Kultury, Centrum Olimpijskim, oraz Instytutach Polskich za granicą. Pomyślność w zamiarach galerii przewidziała prof. Janina Kraupe w sporządzonym dla Artemis horoskopie i uświetniła rozpoczęcie działalności  wystawą swoich prac.
  Galeria uczestniczy w wielkich krakowskich imprezach jak Festiwal Kultury Żydowskiej, Miesiąc Fotografii w Krakowie, międzynarodowe Triennale Grafiki. Do wszystkich wystaw galeria wydaje katalogi, często plakaty i pocztówki z reprodukcjami wystawianych dzieł. Specjalnie do wnętrz galerii została zrealizowana instalacja Ewy Kuryluk Trio dla ukrytych oraz cykl malarski Jacka Sroki Interwencja sprzątaczki albo  koniec malarstwa.

  W Artemis wystawiali m.in. Brzozowski, Dobkowski, Dominik, Dwurnik, Gawdzik, Güntner, Jackiewicz,  Kraupe, Kunz, Kuryluk, Lebenstein, Leszczyńska-Kluza, Lupa, Maśluszczak, Mikulski, Moryciński, Mucha, Musiałowicz, Panek, Rolke, Rzepiński, Sienicki, Sroka, Starowieyski, Stasys, Srzednicki. Promowani młodzi artyści znaleźli się już na listach rankingowych Kompasu Sztuki: Marcin Kowalik, Marta Kawiorska, Małgorzata Wielek-Mandrela, Katarzyna Makieła, Elżbieta Pamuła.
  Ponad tysiąc obiektów w ofercie daje możliwość zaspokojenia oczekiwań prawie każdego klienta. Ci, którzy nie boją się ryzyka, mają czas na oczekiwanie wzrostu wartości  zakupionych obiektów, mogą skorzystać z podpowiedzi inwestowania w sztukę młodych. Właścicielka galerii Janina Górka - Czarnecka otrzymała  w 2004 roku „Złoty Laur za mistrzostwo w sztuce promowania artystów”  od Fundacji Kultury Polskiej.

   Janina Górka-Czarnecka właścicielka Galerii ARTEMIS, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Akademii  Sztuk Pięknych w Krakowie, Vice Prezes Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich.


   

  informacja o ofercie


 43. Galeria Wizytująca

  ul. Al. Wojska Polskiego 29
  Warszawa

  telefon: 602489583,
  email:
  www.tugaleria.pl

   

  WIZYTUJĄCA GALERIA powstała w 2002 roku.

  Galeria prowadzi działalność handlową, wystawienniczą, doradczą i edukacyjną.

  Prezentuje malarstwo, grafikę, rysunek, fotografię. Organizuje indywidualne prezentacje artystów współczesnych, zwykle w bezpośredniej współpracy z nimi.

  Galeria skupia się na prezentacji sztuki najnowszej w kontekście różnorodnych zjawisk współczesnej kultury wizualnej. Współpracuje zarówno z twórcami o dużym dorobku artystycznym, jak i z młodymi artystami.

  Basia Bańda, Irmina Staś, Monika Trojan, Katarzyna Rowska, Klementyna Stępniewska, Grzegorz Kozera,Tomasz Tatarczyk, Krystyna Piotrowska, Ryszard Grzyb,Ryszard Woźniak, Jarosław Modzelewski, Siostry Borowe.

   

  Dyrektor Artystyczny: Leszek Czajka

  Właściciel: Iwona Terlikowska

  informacja o ofercie


 
 

Warszawskie Targi Sztuki